3.5.11

'Desert Sexy' - Yawning Man' - The Constant Gallery (11.07.2009)


W dzisiejszych czasach Internet  opanował  praktycznie każdy aspekt naszego życia. „W sieci” możemy poznawać przyjaciół, robić zakupy,  znajdywać odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania, tworzyć i podziwiać sztukę.
Brzmi to wspaniale. Ale czy na pewno? Tak naprawdę odizolowujemy się od prawdziwego świata, prawdziwych osób i codziennych zajęć. Co ze sztuką? Otóż tworzymy dzieła w kilka chwil, za pomocą szablonów gotowych elementów znalezionych w bezkresnych zasobach Internetu, bez użycia pędzla lecz klikając przyciskiem myszki. Dziękujemy Bogu że nie musimy męczyć się jak artyści w poprzednich stuleciach którym stworzenie „czegoś” zajmowało tygodnie a nawet lata.
Nie zauważamy że internet wyłącza nasze myślenie gdyż wszystko czego potrzebujemy mamy podane „jak na tacy”.
Temu właśnie służy 'DESERT SEXY'. Projekt który  powstał w Constant Gallery w Kalifornii, ma na celu „oderwanie”  człowieka od internetowego życia, karze mu wyjść z domu i podziwiać świat poprzez muzykę, obrazy, fotografie, rzeźbę i film tworzone przez prawdziwych artystów. Większość prac przedstawia  tereny  pustynne południowej Kalifornii pod zupełnie innym kątem (stąd nazwa 'DESERT SEXY'). Obszar ten, który  na pierwszy rzut oka jest surowy, odległy i niedostępny dla cywilizacji, kryje wiele tajemnic i legend. Możemy więc podziwiać zdjęcia tych terenów w sposób niezwykły i niespotykany. Jednak 'DESERT SEXY' to nie tylko sztuka ale sub-kulturalny system skupiający undergroundowych artystów.

Podczas trwania wystawy miał miejsce koncert legendy rocka pustynnego czyli formacji 'Yawning Man'. Jak się okazało była to główną atrakcją imprezy.

Zapraszam do obejrzenia tego wspaniałego i specyficznego projektu w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
01 - Stoney Lonesome
 

02 - Sand Whip
 

03 - Perpetual Oyster
  

04 - Airport Boulevard

05 - Rock Formatios
 

06 - Jam

07 - Paseo Lindo

08 - Split Tooth Thunder + Jam

09 - Fires Of Papa's Chilli
 

 'Yawning Man' :
Mario Lalli - Bass, Gary Arce - Gitara, Alfredo Hernandez - Perkusja


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz